Yearly Archives: 2019

Termet në kufi me Kosovën

Epiqendra e tij ishte në Serbi, afër kufirit me Kosovën. Siç shihet edhe në këtë fotografi, distanca me Kosovën ka qenë 71 kilometra, me Leposaviqin 61 km, ndërsa 7 km me Serbinë. Duhet përkujtuar që Kosova ka pasur disa raste kur është prekur nga tërmetet ndër vite, por ndër tërmetet që pati shkaktuar më së shumti…

Ka filluar asfaltimi i rrugës Dërmjak –Neqavc

Me qëllim të kompletimit të infrastrukturës publike, Komuna e Hanit të Elezit vazhdon me realizimin e projekteve të planifikuara për vitin 2019. Njëri ndër investimet më të larta për financim gjatë këtij viti është projekti i rrugës Dërmjak –Neqavc. Aktualisht në këtë projekt ka filluar asfaltimi i rrugës kryesore si dhe segmentëve të rrugëve që…

Betohen gjenerata e 54 e Policisë së Kosovës

Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të, Policia e Kosovës sot organizon një ceremoni solemne e cila do të mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Me këtë rast policët e kësaj gjenerate do të bëjnë edhe betimin që do të pasohet me dhënien e certifikatave. Në këtë ngjarje pritet të marrin…

Kryetari Suma pret në takim Koordinatorin Hoti

Kryetari i komunës së Hanit të Elezit pret në takim Koordinatorin Hoti Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti, ka takuar Kryetarin e Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma. Hoti në takim me kryetarin Suma biseduan për Garën Nacionale në Sport ku në këtë garë do…

Enis Bardhi shënon super super gol ndaj Letonisë

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Letonisë. Fillimisht Goran Pandev, kurse më pas Enis Bardhi shënuan për epërsinë e shpejtë të Maqedonisë së Veriut, raporton GazetaBlic. Enis Bardhi ka realizuar gol të bukur ndaj Letonisë. Ai shënoi nga distanca me një goditje të fuqishme në minutën e 17’të. Ja…

1 2 3 67