Daily Archives:

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i thatë, me vranësira kalimtare dhe intervale kohore me diell. Pasdite në disa rajone ka mundësi që të ketë ndonjë rigë shiu. Edhe në Shqipëri nesër gjatë ditës mot kryesisht i vranët dhe me ndonjë rigë apo rrebesh shiu lokal. Në mbrëmje në jug dhe jugperëndim të…

Tenton të vetëvritet një burrë në Shqipëri duke i vënë flakën vetes, thotë se s’kanë bukë të hanë

Një 63-vjeçar nga Berati ka tentuar të kryejë vetëvrasje, duke u lyer me benzinë e më pas duke i vënë flakën vetes. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Çelepias”, ndërsa kanë qenë kalimtarë të rastit që kanë njoftuar policinë duke e transportuar me urgjencë në spital. Shkak për këtë veprim ekstrem është bërë varfëria. 63-vjeçari Xhevair…