Daily Archives:

Me akademi përkujtimore nderohen Dëshmorët, Imer Vila, Imri Curri, Abush Loku, Zekrija Dardhishta.

Komuna e Hanit të Elezit në bashkëpunim me Komunën e Kaçanikut organizuan akademi përkujtimore për të nderuar Dëshmorët, Imer Vila, Imri Curri, Abush Loku, Zekrija Dardhishta. Kjo ngjarje përkujtimore filloi me vendosje të luleve dhe nderime në varrezat e dëshmorëve në Puset e Nikës. Më pas akademia përkujtimore është mbajtë në Shtëpinë e Kulturës “Imri…

Kosnett vëzhgon Kosovën me helikopter

Ambasadori Amerikan, Philip Kosnett ka vizituar ushtarët e regjimentit të parë, kalorësia 89, divizioni malor 10 të KFOR-it. Gjatë kësaj vizite, ai bëri turne ajror mbi Kosovën me komandantin Roy Macaraeg. Siç shihet në këto pamje, Kossnet bashkë disa anëtarë të kësaj force kanë vëzhguar Kosovën me helikopter./Indeksonline/

Bora e zbardh këtë komunë të Kosovës

Moti i ligë dhe reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë të gjithë territorin e Republikës së Kosovës. Megjithatë në zonat e larta malore ka pasur edhe reshja të lehta të borës, edhe përkundër faktit se tashmë kanë kaluar më shumë se dy javë prej se kur ka hyrë stina e pranverës. Bëhet fjalë për…

Tërmeti në Maqedoni, dridhjet u ndien edhe në Kosovë

Një tërmet ka ndodhur mbrëmë vonë në Maqedoninë e veriut. Tërmeti me magnitutë 3.2 ështëm dëgjuar edhe në disa pjesë të Kosovës.Tërmeti u dëgjua saktësisht në orën 00:44 të orës lokale, transmeton Indeksonline.Duhet përkujtuar që Kosova ka pasur disa raste kur është prekur nga tërmetet ndër vite, por ndër tërmetet që pati shkaktuar më së…