Daily Archives:

Java nis me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme ka paraparë mot të ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu dhe në territore të kufizuara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6…

Frosinone ngushton epërsinë e Interit

Është shënuar edhe një gol në duelin Frosinone – Inter. Skuadra e Frosinones ka shënuar golin e parë në këtë sfidë – duke ngushtuar kështu epërsinë e Interit, shkruan GazetaBlic. Cassatta realizoi gol në minutën e 62’të të sfidës. Rezultati aktual i takimit është 1-2. Ja goli  LINKU       VIDEO

9 vjeçari nga Prishtina boton libër për Betejën e Koshares

Me 9 prill të vitit 1999, filloi njëra nder betejat me heroike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. 120 pjesëtarë të UÇK’së, të frymëzuar nga Agim Ramadani dhe të tjerë, shënuan një fitore historike kundër forcave serbe. Ata thyen kufirin shqiptaro-shqiptar, dhe shemben murin njëqindvjeçar në mes të dy shteteve shqiptare. Madje, në Beograd është punuar…

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsApp

Nuk duhet të shqetësohuni nëse keni pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook dhe Instagram pasi që nuk jeni të vetmit. Këtyre rrjeteve sociale iu kanë rënë sistemet dhe përdoruesit që nuk po mund t’i shfrytëzojnë këto. Zonat ku nuk ka qasje në Instagram Zonat ku nuk ka qasje në WhatsApp Kontrolli…

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu, më të theksuara në perëndim dhe jugperëndim të vendit. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet…