Daily Archives:

Aksident trafiku në Shkup, përfshihet edhe një makinë e Ndihmës së shpejtë

Makina e llojit “audi” me targa të Shkupit është përplasur me makinën e Ndihmës së Shpejtë në qendër të qytetit të Shkupit. Siç ka njoftuar “Slloboden Peçat”, gjatë përplasjes është lënduar një vajzë. Informacionet flasin se dy vajza kanë qenë në makinën “audi”. Njëra është dërguar me urgjencë në spital, ndërsa tjetra ka pësuar lëndime…

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese Han i Elezit nga Programi për Zhvillim Rajonal

Ministria e Zhvillimit Rajonal e udhëhequr nga Ministri Rasim Demiri sot ka nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit me komunën përfituese Han i Elezit nga Programi për Zhvillim Rajonal për projekte të investimeve kapitale. Ministri Demiri e përgëzoj komunën përfituese dhe i uroj suksese në zbatimin e projektit të përbashkët: – Ndërtimi i sallave sportive në Paldenicë dhe…

Amerikanët dhe NJSI e bëjnë shqiponjën!

jësiti Special për Intervenime të Shpejta i Policisë së Kosovës, i njohur më parë si FIT, po vazhdon trajnimet policore me forcat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përpos stërvitjeve të përbashkëta, kosovarët dhe amerikanët gjetën pak kohë edhe për relaks. Në një foto ata shihen teksa bëjnë shqiponjën dy krenare, shkruan Indeksonline…

Moti me diell dhe vranësira

Sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ndërrueshme. Vranësirat gjatë ditë së enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen…