Daily Archives:

Ky është personi që vrau gruan dhe nusen e djalit

Një person rreth të 60-tave ka vrarë gruan, nusen e djalit të tij dhe pastaj veten, sot pasdite në lagjen Dardania në Prishtinë, njofton Indeksonline. Indeksonline mëson se personi që ka kryer vrasjen është Hasan Krasniqi dhe se i njëjti nuk kishte probleme mendore ashtu siç është dyshuar. Në vendin e ngjarjes, pas rastit kanë…

Vriten dy shqiptarë në rrethinën e Kumanovës?

Rreth orës 21:00 në fushat e fshatit Opajë të Komunës së Likovës janë gjetur dy trupa pa jetë. Njëra nga kufomat është e personit me inicialet E.S ndërsa tjetra dyshohet të jetë e birit të tij (burime jozyrtare të Gazetës Lajm thonë se janë shqiptarë). Jo zyrtarisht, burime konfidenciale nga policia e Kumanovës bëjnë të…