Monthly Archives: May, 2019

Mësoni për Natën e Kadrit!

Nata e Kadrit Allahu i Madhëruar thotë: 1. Ha, Mimë. 2. Pasha librin sqarues (të së drejtës nga e kota)! 3. Ne e zbritëm atë në një natë të bekuar (në Natën e Kadrit). Ne dëshiruam t’u tërheqim vërejtjen e njerëzit të jenë të gatshëm. 4. Në atë (natë) zgjidhet çdo çështje në mënyrë të…

Moti me vranësira e shi

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me kthjellime dhe vranësira. Në mesditë paralajmërohen reshje shiu të izoluara Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11 gradë celsius në mëngjes deri në 23 gradë celsius në mesditë. Sot do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi 3-4m/s. Shtypja atmosferike do të shënojë rritje të lehtë,…

Facebook bie nga sistemi?

Rrjeti më i madh social, Facebook, ka rënë pjesërisht nga sistemi në mbrëmjen e së mërkurës. Sipas raportimeve të fundit, Facebook ka qenë jofunksional për miliona përdorues në mbarë botën, transmeton lajmi.net. Ky problem ka ndodhur në shumë rajone të mëdha, përfshirë edhe Evropën. Përdoruesit po ankohen se nuk po arrijnë të postojnë apo të…

1 2 3 13