Daily Archives:

Vidhen mburojat e urës në Dubravë (VIDEO)

Vjedhje kanë ndodhur në komunën e Kaçanikut këto ditë, njofton Klan Kosova Dikush ka marrë anësorët e një ure që është ndërtuar nga Bektel Enka mbi autostradë. Klan Kosova ka provuar që të kontaktojë me zyrtarët e kompanisë Bektel Enka por ata nuk u lajmëruan në telefon gjatë të enjtes, derisa punëtorët e kompanisë të…

Arrestohet i shumëkërkuari Kastriot Shala

I shumëkërkuari Kastriot Shala është arrestuar nga Policia e Kosovës pasditen e sotme rreth orës 15:30 në dalje të Prishtinës, në Hajvali.“Mund të konfirmojmë se pas hetimeve intensive dhe veprimeve profesionale të njësiteve policore, sot rreth orës 15:30 në Hajvali është arrestuar i dyshuari (K.Sh.) i cili ka qenë në arrati dhe në kërkim policor”…

Vranësira dhe reshje lokale shiu!

Sot në Kosovë do të kemi shtim gradual të vranësirave, ndërsa gjatë ditës priten edhe reshje lokale shiu. Reshjet nuk pritet të jenë të dendura dhe as gjithëpërfshirëse. Në Shqipëri gjithashtu do të ketë mot të vranët dhe me reshje lokale shiu. Vende-vende do të ketë edhe rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë, ndërsa reshje…