Daily Archives:

Facebook bie nga sistemi?

Rrjeti më i madh social, Facebook, ka rënë pjesërisht nga sistemi në mbrëmjen e së mërkurës. Sipas raportimeve të fundit, Facebook ka qenë jofunksional për miliona përdorues në mbarë botën, transmeton lajmi.net. Ky problem ka ndodhur në shumë rajone të mëdha, përfshirë edhe Evropën. Përdoruesit po ankohen se nuk po arrijnë të postojnë apo të…

Gëzim i madh për hapjen e autostradës (VIDEO)

Grupet e motoçiklistëve nga Ferizaji, Kaçaniku e Hani i Elezit, u mblodhën që në orën 17:00, kur u hap pjesa e fundit e austostradës “Arbën Xhaferi”, të ngasin nëpër të.Ata dëshironin të jenë të parët që kaluan mbi urën më të gjatë në Ballkan.Autostradën e re e bënë sefte në një mënyrë të veçantë.

Policia e Kosovës nis patrullimet edhe në Shqipëri

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren ka njoftuar se sot do të nënshkruhet “Memorandum bashkëpunimi për organizimin e shërbimeve të përbashkëta të policimit rrugor mes policisë së Kosovës dhe policisë së shtetit shqiptar në territorin e Republikës së Shqipërisë”. Marrëveshja do të nënshkruhet nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj dhe Drejtori…

Momenti kur përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”

Sapo është përuruar autostrada “Arbën Xhaferi” në Han të Elezit. Kjo autostradë e gjatë 65.5 kilometra do të lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut, transmeton hanielezit.net, Në përurim morën pjesë liderët nga Kosova, nga Maqedonia, ambasadorë e qytetarë të shumtë. Në fotografitë e hanielezit.net, mund të shihni momentin kur inaugurohet autostrada “Arbën Xhafer”

Sot në ora 12:00 Përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”

Sot do të mbahet ceremonia e përurimit të autostradës “Arbën Xhaferi”, që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut. Ceremonia e përurimit mbahet në Han të Elezit dhe është segmenti prej 20 kilometrash i fundit autostradës. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli do të jenë të pranishëm në ceremoni, shkruan…