Monthly Archives: June, 2019

Fitore e Edi Ramës: Fiton zgjedhjet në Shqipëri

Ashtu siç u lajmërua kryeministri Edi Rama ka dalë në një deklaratë për shtyp dhe e ka shpallur fitoren Partisë Socialiste në Shqipëri, shkruan Gazeta Metro. Rama e ka quajtur ditën e sotme një moment historik dhe ditën kur fitoi shteti e ardhmja, qytetaria, shpresa. “Moment historik, sot ishte 30 qershori i një Shqipërie që…

Voton Rama: Shfaqet me veshje karakteristike

Kryeministri Rama votoi bashkë me bashkëshorten Linda në qendrën e votimit në Dajt, në ZAZ nr. 30. Në përfundim të votimit, Kryeministri tha se është shumë herë më e rëndësishme Shqipëria dhe mësimi historik që kjo ditë do t’i japë të gjithëve, se sa vota për njërin apo tjetrin kandidat.

10 makinat që refuzojnë të vdesin (Foto)

Edhe pse shumica e prodhuesve të makinave sot kanë arritur të gjejnë se si t’i bëjnë automjetet të forta, ka disa modele e marka që refuzojnë të shkojnë në varreza. Disa nga këto makina kanë arritur status legjendar mes shoferëve në të gjithë botën, dhe vazhdojnë të kërkohen nga njerëz që duan t’i blejnë. Këto…

Tërmet në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë rreth orës 13:28.Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti ka qenë relativisht i lehtë me magnitudë 3.2 ballë.Tërmeti ka rënë në një thellësi prej 30 kilometra nën tokë. Epiqendra ka qenë 50 kilometra larg Tiranës, shkruan syri.net, transmeton Klan Kosova.Nga lëkundjet sizmike nuk ka raportime për dëme materiale.

1 2 3 11