Daily Archives:

Komuna e Hanit të Elezit dhe Islamic Relief Worlwide bashkëfinancojnë në sektorin e shëndetësisë

Kryetari i Komunës Rufki Suma dhe Dr. Mohamed Solimen Drejtorë i Islamic Relief Worlwide zyra në Kosovë nënshkruajnë “Marrëveshje Bashkëpunimi” me të cilën pajtohen për të realizuar projektin e ofrimit të shërbimeve shëndetësore, vizitave mjekësore në shtëpi nga ana e stafit shëndetësorë të QKMF ”Dr.Menduh Kaloshi” me fokus në vizita në shtëpitë e tyre për…

E premtja shumë e nxehtë, kjo do të jetë temperatura maksimale për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se në vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Pasdite vende-vende do të ketë zhvillim të vranësirave dhe kushte për reshje afatshkurta shiu. Sipas IHK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-34 gradë Celsius. Do…