Daily Archives:

Temperaturat e larta, ky është apeli i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka paralajmëruar qytetarët që të kenë kujdes nga temperaturat e larta që po mbretërojnë në vendin tonë. Përmes një njoftimi për media, Instituti ka dhënë një udhëzues me këshilla se si duhet ruajtur nga temperaturat momentale në vend. Njoftimi i plotë pa ndërhyrje: “REKOMANDIMET E INSTITUTIT KOMBËTAR. QYTETARÊ…

Stambolli nuk dorëzohet, sërish mposht Erdoganin

Sapo janë publikuar rezultatet e zgjedhjeve të përsëritura për kryetar të Stambollit. Kandidati i partisë së Erdoganit – Binali Yildirim, e ka pranuar disfatën ndaj kandidatit të Partisë Popullore Republikane – Ekrem Imamoglu. Sipas rezultateve të para jozyrtare, Ekrem Imamoglu kryeson në votimet për bashkinë e Stambollit. Qendrat e votimeve janë mbyllur në orën 17:00…

Edhe sot mot me diell, por ja çfarë temperatura na presin javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vransira të dendura.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius, përcjell lajmi.net.Ndërsa, gjatë javës së ardhshme, siç njofton IHMK, pritet të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufeshë.“Në pjesën…