Daily Archives:

10 makinat që refuzojnë të vdesin (Foto)

Edhe pse shumica e prodhuesve të makinave sot kanë arritur të gjejnë se si t’i bëjnë automjetet të forta, ka disa modele e marka që refuzojnë të shkojnë në varreza. Disa nga këto makina kanë arritur status legjendar mes shoferëve në të gjithë botën, dhe vazhdojnë të kërkohen nga njerëz që duan t’i blejnë. Këto…

Tërmet në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë rreth orës 13:28.Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti ka qenë relativisht i lehtë me magnitudë 3.2 ballë.Tërmeti ka rënë në një thellësi prej 30 kilometra nën tokë. Epiqendra ka qenë 50 kilometra larg Tiranës, shkruan syri.net, transmeton Klan Kosova.Nga lëkundjet sizmike nuk ka raportime për dëme materiale.

Dy persona, njëri 26-vjeç e tjetri 20-vjeç, kanë humbur jetën në autostradën “Ibrahim Rugova” pasi kanë rënë në humnerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në segmentin Suharekë- Duhël në afërsi të fshatit Sllapuzhan, ku dy të rinjtë duke kaluar mbi urën me nr. 11 në autostradë më saktësisht duke kaluar nga një trase në trasenë tjetër të autostradës kanë rëne në humnerë. Dy të rinjtë që kanë humbur jetën janë identifikuar si A.B i…