Daily Archives:

Ujqit terrorizojnë Hanin e Elezit.(VIDEO)

Derisa në Prizren me javë të tëra problem për banorët e Fshatrave ishte Ariu, në Han të Elezit problem janë ujqërit. Madje në këtë anë, një 5 vjeçar ishte sulmuar nga një ujk. Familjarët kanë treguar për T7, se përveç sulmeve ndaj tyre po të njëjtit po sulmojnë edhe bagëtitë.Ka javë që ky fëmijë nuk…

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe të Bosnjës vranë mbi 8 mijë burra dhe djem myslimanë në enklavën e Srebrenicës, që ishte caktuar si “vend i sigurt” nga Kombet…

Mot i freskët edhe në pesë ditët e ardhshme

Situata meteorologjike mbetet e paqëndrueshme edhe për gjatë kësaj jave, si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik dhe vranësirave konvektive, të cilat do të mbizotërojnë mbi territorin tonë. Në fushat barike do të ketë luhatje me amplituda të ndjeshme, por nuk priten të regjistrohen vlera të ulëta, duke u ruajtur vlerat…