Daily Archives:

Këtë javë mot me diell, i shoqëruar nga vranësirat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve do të ketë mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara. Sipas institutit, vranësirat vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët, kryesisht ditën e martë dhe të premten. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13…

Zbulohet identiteti i të arrestuarit në Han të Elezit të cilin e kërkonte Zvicra

Është zbuluar identiteti i personit të arrestuar nga Policia e Kosovës në Han të Elezit. Gazi Gaziu ishte shpallur në kërkim prej kohësh nga autoritetet zvicerane ndaj të cilit ishte lëshuar madje edhe urdhërarrest ndërkombëtar. Ai është shqiptar me nënshtetësi të Maqedonisë ndërsa kërkohet për disa vepra penale. Burimet e Indeksonline brenda policisë…

E kërkonte Zvicra, arrestohet në Han të Elezit

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Maqedonisë në Pikën e Kalimit Kufitar në Han të Elezit.Policia ka njoftuar se arrestimi i të dyshuarit është bërë pasi ndaj tij kishte urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Zvicra, transmeton Indeksonline.“Në Han të Elezit, të dielën në orën 19:26 në bazë të një urdhërarresti ndërkombëtar, lëshuar nga…