Daily Archives:

Vera e vërtetë po fillon, futbolli po rikthehet

Fundi i pritjes së gjatë pa futboll konkurrues po shkon drejt fundit. Tifozët e futbollit në Evropë kanë përjetuar një verë të nxehtë nga spekulimet në tregun e transferimeve, në pritje të sezonit të ri. Por, muaji gusht i jep fund kësaj pritje, dhe gjithçka fillon me datën 3 të këtij muaji. Më 3 gusht,…

Sherr në Durrës, një person mbetet i vrarë

Tronditet Durrësi. Një person ka mbetur i vrarë pas një konflikti të ndodhur pak pas mesditës në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 18 të Durrësit, ndërsa viktima është me inicialet S.D., rreth 40 vjeç. Policia është njoftuar për ngjarjen, ndërsa personi është dërguar i plagosur në spital por nuk ka mundur të…

Xhumaja nesër falet me mesazhin për kujdesin në trafik

Të premten, në të gjitha xhamitë e Kosovës  do të mbahet  hytbe e cila do t’i kushtohet  kujdesit në trafik. BIK njofton se kjo veprimtari e saj është ndërmarrë në mbështetje për kujdesin në trafik. “Në mesazhin e hytbesë së kësaj të premteje, do të theksohen dhe shpjegohen argumentet fetare pse jemi të obliguar edhe fetarisht të përfillim…