Daily Archives:

Rrokulliset kamioni në autostradë, lëndohet shoferi

Një kamion është rrokullisur në dalje të autostradës “Arbën Xhaferi”. Nga ky aksident ka mbetur i lënduar shoferi i kamionit. Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Express edhe zëdhënësi për media në Policinë e Kosovës, Bajram Krasniqi. “Ju njoftojë se sot me dt.10.08.2019 rreth orës 13:20,ne autostradën “Arbën Xhaferi” në dalje te autostradës për në…

Kosova nuk e njeh pasaportën e Serbisë

Hyrjet dhe daljet e qytetarëve nga Serbia drejt Kosovës dhe anasjelltas mund të bëhet vetëm me leternjoftim. Këtë sqarim e kanë dhënë zyrtarët e qeverisë në largim, pas ankesave të disa qytetarëve të disa qytetarëve serbë që jetojnë në Kosovë se policia kufitare nuk po i lejon lëvizjen me pasaporta serbe. Sipas tyre kjo është…

Prizren, bashkëshorti vret gruan e tij

Një grua është vrarë mbrëmë nga bashkëshorti i saj në Prizren. Lajmin e ka bërë të ditur Policia e këtij rajoni, njofton Klan Kosova. Rasti ka ndodhë mbrëmë rreth orës 23:00 në rrugën “Hysni Morina”. “Njësitë e hetimeve dhe krim teknika në vendin e ngjarjes kanë gjetur viktimën si dhe 15 gëzhoja të kalibrit 9…

Temperaturat sot deri në 34 gradë

Vala e të nxehtit afrikan ditëve në vijim do të vazhdojë të shtrihet mbi rajon, duke vazhduar me rritje të theksuar të temperaturave mbi vlera mesatare. Fushat e presionit të lartë mbi rajonin e Mesdheut do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell. Vapa afrikane do të vazhdojë edhe ditëve të…