Daily Archives:

Kjo është festa e kroatëve pas fitores së Kosovës ndaj Çekisë

Kosova sot ka shënuar njërën prej fitoreve më të rëndësishme në historinë e saj, që nga pranimi në UEFA.Djelmoshat e Challandes, përkundër mungesave të shumta të bashkëlojtarëve në formacionin startues, ia arritën qëllimit, që t’i bëjnë të lumtur ata 13 mijë të pranishëm e qindra-mijëra të tjerë që i përcollën përmes ekranit, shkruan GazetaBlic.Dueli u…

Poirier dorëzohet para “bishës” Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov është rikthyer pas më pak se një viti në kafaz për të vendosur kampionin absolut të peshës së lehtë të UFC ndaj Dustin Poirier. Luftëtari i pamposhtur nga Dagestani i Rusisë ka fituar me “submission” në raundin e tretë të sfidës. Rusi ka dominuar në dy raundet e parë pasi e kishte shumë…

Dy tifozë grushtojnë çekun në Prishtinë

Dy tifozë e kanë grushtuar një tifoz çek, i cili e kishte flamurin e vendit të tij të lidhur në shpinë, në Prishtinë, duke e lënë atë të shtrirë në tokë. Videoja e këtij incidenti është publikuar në një faqe në Facebook, të quajtur “Plisat”. Mirëpo, pas disa minutave videoja u fshi, raporton Gazeta Express…

Kosova përmbys Çekinë. Evropiani më afër se kurrë

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të triumfojë ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në “Fadil Vokrri”Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Çekisë me rezultat 2-1.Golin e fitores e shënoi Mërgim Vojvoda në stilin e Alexander Arnold kur i shënoi golin Barcelonës e që i dha Kosovës…

Këta janë tetë çekët e arrestuar që u kapën me dron, e që kishin planifikuar të provokonin në Kosovë

Tetë shtetas çekë, janë arrestuar mbrëmë nga Policia e Kosovës në Ferizaj, pasi janë kapur në flagrancë me flamur serbë, një flamur anti-kombëtar dhe një dron që dyshohet se do ta përdoronin në ndeshjen Kosovë – Çeki.Për Sinajlin rastin e ka konfirmuar zyrtari për informim nga Policia e Kosovës në Ferizaj, Mehmetali Hajdini i cili…