Daily Archives:

Tjetër tërmet godet Shqipërinë mëngjesin e sotëm

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një tjetër lëkundje tërmeti ka goditur Shqipërinë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në orën 05:22 ka pasur lëkundje të tokës 10 km në veri të Durrësit. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 Ballë. Nga dita e shtunë ku në Shqipëria ra tërmeti më i…

Moti sot në Kosovë

Mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës së sotme do të krijojnë kushte për reshje lokale shiu. Temperaturat minimale do të shënojnë rritje krahasuar me minimalet e ditëve të fundit, ndërsa temperaturat maksimale mbeten pothuaj konstante me ditët paraprake. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet…