Daily Archives:

Labinot Tahiri largohet nga AAK-ja

LABINOT TAHIRI, AAK-SË “E paqi fatin e bardh ju që jeni kuvend, punoni, mos harroni çfarë premtuat para se të jeni aty! FALEMINDERIT VOTUESVE për aq vota sa kam marrë Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri i cili ka ardhur nga një profil artistik nuk ka marrë votat e mjaftueshme për t’u bërë…

Krim në hapësirat diplomatike?

Shkruan: Mehmet Kalisi Rreth një vit më parë, në hapësirat e konsulatës së ArabisëSaudite në Stamboll, ndodhi një krim, ai i vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi,një qyetetar me nënshtetësi saudiane.Ky krim, në rend të parë,nga disa u pa më shumë,si një sulm i drejtpërdrejtë mbi ArabinëSaudite, se sa vet viktimën. Qeveria e ArabisëSaudite, e cilësoi…

Lëkundje të tokes në rajonin e Gjilanit!

Raportohet se një tërmet i dobët por që është ndjerë mjaft fuqishëm nga banorët e Gjilanit me rrethinë ka ndodhur rreth orës 21.30 minuta. Mësohet dhe konfirmohet se epiqendra e tërmetit ishte në Uglarë, kurse fuqia e tërmetit ishte me magnitudë prej 2.1 shkallësh të Rihterit. Lexues të meteoballkan kanë raportuar dhe konfirmuar gjithashtu dridhjet…

Nesër mot me shi në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell.Sipas njoftimit, në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut por me intensitet të dobët kryesisht në lindje dhe disa pjesë të kufizuara.“Fushat barike paralel me ato…

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese, transmeton Indeksonline. “Gjithë jetën kam qenë i angazhuar për të mirën e Kosovës dhe…

Shpallen rezultatet: Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare të VV-së, LDK-së, PDK-së e AAK-së

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme, numri i votuesve të regjistruar ka qenë një 1 milion e 961 mijë votues. Numri i votuesve që kanë votuar jashtë vendvotimeve është mbi 50 mijë dhe pjesëmarrja…

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Kjo për shkak se deri më tash asnjë ankesë nuk është parashtruar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi…

Moti sot në Kosovë

Situata meteorologjike sërish mbetet e paqëndrueshme. Kjo si pasojë e fushave ciklonike të cilat sërish rikthehen mbi vendin tonë, duke krijuar kushte për reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë. Situata meteorologjike, fillimisht parashihet të përkeqësohet në perëndim dhe veriperëndim të vendit, për të vazhduar edhe në pjesët e tjera të territorit. Re të…