Bora prek një pjesë të Australisë pas disa dekadave, shikoni reagimin epik të kangurëve

Share

Derisa vendet perëndimore të Evropës po shijojnë nxeht përvëlues, Australia po ballafaqohet me stinën e dimrit.

 

 

Një pjesë e këtij shteti, përkatësisht një regjion 90km në largësi të Sydneyt është prekur nga bora për herë të parë pas disa dekadave.

Banorët vendës e kanë pritur me entuziazëm, derisa reagimi i kangurëve ka zgjuar më së shumti kërshëri te njerëzit.

Kangurët shihen në këtë video duke kërcyer vazhdimisht. /Indeksonline/

 

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!