Browsing: Hani i Elezit2

Suma merrë ftesën për pjesëmarrje në Debatin “Perspektiva Evropiane e Kosovës”

Kryetari Suma merrë ftesën për pjesëmarrje në Debatin “Perspektiva Evropiane e Kosovës” Kryetari i Komunës Rufki Suma, priti në takim rasti z.Bashkim Iseni, themelues i platformës Informative Alb-Info në Zvicër dhe njëherit Shef i zyrës për integrim në qytetin e Lozanës. z.Iseni me këtë rast i dorëzoi Kryetarit Suma ftesën për pjesëmarrje në Debatin Perspektiva…

Në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, dje në ora 15:30, Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Maqedonisë së Veriut.

Një shtetase e Maqedonisë së Veriut, gjatë ditës së djeshme ka tentuar që me sigurim të falsifikuar të hyjë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, dje në ora 15:30, Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Maqedonisë së Veriut. Siç njofton policia, e njëjta është arrestuar pasi që dyshohet se…

ORA 6 – e mëngjesit Rufki Suma i përcjell sportisët e Hanit të Elezit dhe të Kaçanikut që do të marrin pjesë në lojërat Olimpike

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma priti në takim trajnerin, Zyber Xhoni dhe mundsin Urim Qaili. Ai i dergoi deri në aeroportin e Prishtinës për ti përcjellur sportistat për në lojrat olimpike evropiane që do të mbahen Baku të Azerbajgjanit. Suma u përkujdes jo vetëm për sportistat e komunës së vet por…

1 2 3 26