Browsing: Kronikë2

Rryma mbyt një 15-vjeçar në Gjilan

Të shtunën pasdite ka humbur jetën një 15 vjeçar si pasojë e kontaktit me energjinë elektrike. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë së Gjilanit, Liridona Xheladini. Sipas saj, Prokuroria dyshon se viktima erdhi në kontakt me rrymën në ambientet e restorantit “Villa familjare” në fshatin Pidiq. Viktima derisa ishte duke pastruar…

Prizren, bashkëshorti vret gruan e tij

Një grua është vrarë mbrëmë nga bashkëshorti i saj në Prizren. Lajmin e ka bërë të ditur Policia e këtij rajoni, njofton Klan Kosova. Rasti ka ndodhë mbrëmë rreth orës 23:00 në rrugën “Hysni Morina”. “Njësitë e hetimeve dhe krim teknika në vendin e ngjarjes kanë gjetur viktimën si dhe 15 gëzhoja të kalibrit 9…

Arrestohet sërish “Burdushi”(FOTO)

Mjeku popullor Hysri Peqani i njohur si “Burdushi” sërish është arrestuar. Policia nën udhëheqjen e Prokurorisë Themelore në Prizren ka arrestuar Burdushin. Vendi ku ai dyshohej se po kryen veprimtari ilegale është bastisur sërish nga ana e policisë dhe prokurorisë. Burdushi dyshohet se po ushtron veprimtari kundërligjore mjekësore ose farmaceutike. Prokuroria me anë të masave…

Në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, dje në ora 15:30, Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Maqedonisë së Veriut.

Një shtetase e Maqedonisë së Veriut, gjatë ditës së djeshme ka tentuar që me sigurim të falsifikuar të hyjë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, dje në ora 15:30, Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Maqedonisë së Veriut. Siç njofton policia, e njëjta është arrestuar pasi që dyshohet se…

Zbulohet identiteti i të arrestuarit në Han të Elezit të cilin e kërkonte Zvicra

Është zbuluar identiteti i personit të arrestuar nga Policia e Kosovës në Han të Elezit. Gazi Gaziu ishte shpallur në kërkim prej kohësh nga autoritetet zvicerane ndaj të cilit ishte lëshuar madje edhe urdhërarrest ndërkombëtar. Ai është shqiptar me nënshtetësi të Maqedonisë ndërsa kërkohet për disa vepra penale. Burimet e Indeksonline brenda policisë…

1 2 3 7