Browsing: Kronikë2

Kushdo që e shihni këtë person urgjentisht lajmëroni Policinë e Kosovës

Njoftim nga Policia e Kosovës: Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në autorizimin e organit kompetent për publikimin e fotos së personit të kërkuar për arrestim, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë…

Arrestohen 8 persona nga Policia e Kaçanikut

POLICIA E KAÇANIKUT NË AKSION, ARRESTON 8 PERSONA! Policia e Kaçanikut, ne krye me komandantin Halim Shehun, po vazhdon te tregoj suksese ne parandalimin e dukurive negative Faqja lokale “Sje kaçanikli, nese” meson se policia ka arrestuar tete persona te dyshuar ne vjedhjet e fshatit Nikaj dhe perdorim te narkotikeve. Mesohet se njeri prej tyre…

Rrokulliset kamioni në Shtime, një i lënduar (Foto)

Një kamion është rrokullisur para pak orëve në Petrovë të Shtimes, njoton Klan Kosova. Këtë e konfimoi për klankosova.tv Agim Gashi, zëdhënës për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Ferizaj. “Një kamion është rrokullisur, vozitësi ka lënddime. Me rastin është duke u marrë policia”, ka thënë Gashi për klankosova.tv. Foto derguar nga Përparim Sadiku…

Policia e Serbisë plagos rëndë një shqiptar nga Medvegja

Sipas këshilltarit Komunal të Medvegjës, Florim Sahiti, Policia serbe sot ka plagosur rëndë Milazim Muratin nga Gërbaci i Komunës së Medvegjës. Sahiti, në një deklarim për portalin LuginaLajm, ka theksuar se 34 vjeçari Murati, është plagosur rëndë në malin që ndanë Kosovën dhe Serbinë, ku Milazimi ishte i punësuar si roje mali, derisa nuk precizon,…

1 2 3 8