Browsing: Lajme2

Kosova në prag të grevave të përgjithshme, koordinohen arsimi, shëndetësia dhe policia

Fillimi i vitit 2020 rrezikon që Kosovën ta gjej duke “vluar” nga grevat në sektorin publik për shkak të veprimit të fundit të Avokatit të Popullit që ta dërgoj në Gjykatë Kushtetuese të Ligjit për Pagat, raporton portali “Front Online”. Të pakënaqur me këtë vendim janë shprehur sindikalistët e arsimit, shëndetësisë dhe policisë, të cilët…

Gjermania e njeh patentëshoferin e Kosovës

Është bërë e ditur se ambasadori i Republikës së Kosovës në Republikën Federale të Gjermanisë, Beqë Cufaj, është ftuar më 4 dhjetor në Ministrinë e Komunikacionit dhe Çështjeve Digjitale të Qeverisë së Gjermanisë.Thuhet se në këtë takim ambasadori Cufaj është pritur nga drejtori i kësaj ministrie, Guido Zielke, me bashkëpunëtorë.Midis dy shteteve pikë kryesore e…

Moti në Kosovë

Zonat anticiklonike që po shtrihen mbi rajonin tonë, në ditët në vijim, do të favorizojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell, derisa në aspektin termik mbetet mot i ftohtë, me tendencë të rritjes graduale të temperaturave maksimale. Sot në orët e mëngjesit do të ketë ngrica ndërsa dita do të jetë kryesisht me diell.…

1 2 3 329