Browsing: Lajme2

Sonte në “Fadil Vokrri”, Kosovë-Mali i Zi

Sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të luhet ndeshja Kosovë-Mali i Zi. Ky takim do të jetë i vlefshëm për kualifikimin për Kampionatin Evropian në futboll “EURO 2020”. Kosova duhet me patjetër ta fitoj këtë përballje për të mbetur në garë. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka…

Pesë vite nga droni shqiptar në Beograd

Më 14 tetor të vitit 2014, në orën 21: 27 është ndërprerë ndeshja Serbi-Shqipëri që luhej në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian France 2016. Ndërprerja ishte paralajmëruar po thuaj që para fillimit: Ishte ndaluar pjesëmarrja e tifozëve të Kombëtares shqiptare në Beograd, ndërsa tifozët serbë në stadium me fishkëllima e britma penguan intonimin normal…

Ramiz Kelmendi për Albin Kurtin Pushka Top tu boft

ALBIN KURTI, PUSHKA TOP Reagim ndaj fillimit të Shantazhit të paralajmëruar në të gjitha fushatat zgjedhore nga Kurti mbi Kompanitë dhe bizneset private të Republikës së Kosovës Të nderuar Qytetarë të Republikës së Kosovës, Unë Ramiz Kelmendi pronar i Grupit ELKOS nga Peja, deputet në tre legjislatura të Parlamentit të Republikës së Kosovës, zv/Kryeministër për…

Ja kur kthehen akrepat e orës

Akrepat do të kthehen përsëri për një orë prapa. Gjithmonë në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës fillon periudha e ndryshimit të orës, duke lëvizur akrepat para ose prapa për një orë. Siç ka ndodhur çdo vit, në fundjavën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e së cilës do të…

Labi akuzon AAK-në se ia vodhën votat

Labinot Tahiri është i hidhëruar në zyrtarët e AAK-së. Këngëtari që ndërroi parti pak kohë më parë, po beson se mbeti jashtë Kuvendit të Kosovës meqë ia vodhën votat, kryesisht në zonën e Dukagjinit. Labinot Tahiri pak para zgjedhjeve la AKR-në për t’iu bashkuar partisë së Haradinajt. Megjithatë, ish-partia e Tahirit nuk arriti as ta…

A do të jetë ky ministri i Financave?

Lëvizja “Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë nisur konsultat ndërmjet vete për të koordinuar formacionin e ri qeverisës që pritet të kurorëzohet pas certifikimit të rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja. Përpos që dihet se posti i kryeministrit do të jetë për Albin Kurtin, mësohet se LVV-ja ka vënë kushte që medoemos t’i ketë tri ministri.…

Vjeshta vazhdon të “mashtron” me rreze dielli, këto do jenë temperaturat për dy ditë

Sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.…

1 2 3 310