Browsing: Sport2

Sonte në “Fadil Vokrri”, Kosovë-Mali i Zi

Sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të luhet ndeshja Kosovë-Mali i Zi. Ky takim do të jetë i vlefshëm për kualifikimin për Kampionatin Evropian në futboll “EURO 2020”. Kosova duhet me patjetër ta fitoj këtë përballje për të mbetur në garë. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka…

Enis Bardhi shënon super super gol ndaj Letonisë

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Letonisë. Fillimisht Goran Pandev, kurse më pas Enis Bardhi shënuan për epërsinë e shpejtë të Maqedonisë së Veriut, raporton GazetaBlic. Enis Bardhi ka realizuar gol të bukur ndaj Letonisë. Ai shënoi nga distanca me një goditje të fuqishme në minutën e 17’të. Ja…

Kjo është festa e kroatëve pas fitores së Kosovës ndaj Çekisë

Kosova sot ka shënuar njërën prej fitoreve më të rëndësishme në historinë e saj, që nga pranimi në UEFA.Djelmoshat e Challandes, përkundër mungesave të shumta të bashkëlojtarëve në formacionin startues, ia arritën qëllimit, që t’i bëjnë të lumtur ata 13 mijë të pranishëm e qindra-mijëra të tjerë që i përcollën përmes ekranit, shkruan GazetaBlic.Dueli u…

Kosova përmbys Çekinë. Evropiani më afër se kurrë

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të triumfojë ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në “Fadil Vokrri”Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Çekisë me rezultat 2-1.Golin e fitores e shënoi Mërgim Vojvoda në stilin e Alexander Arnold kur i shënoi golin Barcelonës e që i dha Kosovës…

Ozil largohet nga Arsenal?

DC United janë të vendosur për bisedime me përfaqësuesit e Mesut Ozil, duke e kërkuar gjermanin si një zëvendësim për Wayne Rooney.Skuadra e MLS po kërkon një emër të madh për të zëvendësuar kapitenin e tyre aktual, që në janar do t’i bashkohet Derby County.DC United dhe përfaqësuesit e lojtarit do të takohen në Uashington…

Vera e vërtetë po fillon, futbolli po rikthehet

Fundi i pritjes së gjatë pa futboll konkurrues po shkon drejt fundit. Tifozët e futbollit në Evropë kanë përjetuar një verë të nxehtë nga spekulimet në tregun e transferimeve, në pritje të sezonit të ri. Por, muaji gusht i jep fund kësaj pritje, dhe gjithçka fillon me datën 3 të këtij muaji. Më 3 gusht,…

1 2 3 12