Kjo është festa e kroatëve pas fitores së Kosovës ndaj Çekisë

Share
SHPËRNDAJE NË FACEBOOK

Kosova sot ka shënuar njërën prej fitoreve më të rëndësishme në historinë e saj, që nga pranimi në UEFA.Djelmoshat e Challandes, përkundër mungesave të shumta të bashkëlojtarëve në formacionin startues, ia arritën qëllimit, që t’i bëjnë të lumtur ata 13 mijë të pranishëm e qindra-mijëra të tjerë që i përcollën përmes ekranit, shkruan GazetaBlic.Dueli u mbyll 2-1, derisa përveç në viset shqiptare, fitorja u festua edhe në Kroaci.Tifozët kroatë kanë bërë me duar simbolin e Kosovës, teksa fytyrat e tyre të buzëqeshura tregojnë mjaft sa i përket gëzimit të tyre lidhur me fitoren e kombëtares verdhë e kaltër”.

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!