Kujdes, hajnat po bëjnë kërdi në syfyr

Share

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, në fshatin Mushtisht të komunës së Suharekës, ka ndodhur një vjedhje mirëpo që hajnave ju ka dështuar ky plan

Vjedhja është kryer në familjen Sopaj, rreth orës dy të mëngjesit. Hajnat kanë tentuar që ta vjedhin një veturë Fiat e modelit pikapo.

Mirëpo familja e shtëpisë pasi kanë parë që hajnat kanë vjedhur veturën e tyre ata kanë marrë aksion kundër hajnave, duke iu bërë problem atyre, të cilët më pas kanë bërë edhe aksident, transmeton Gazeta Metro.

Vetura është përplasur në ara tek vendi i quajtur ‘Te Qeshmja’, ku edhe ka mbetur e bllokuar aty dhe kështu plani i vjedhjes ka dështuar.

Sipas familjarëve vetura është gjetur brenda një ore.

Së fundi në fshatin Mushtisht ka pasur shumë vjedhje nëpër shtëpi dhe ende po del të kenë këto probleme.

Më poshtë keni momentin kur vetura është gjetur nga familjarët.

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!