Ndodhë edhe kjo në Kosovë: Mishi shpërndahet me vetura që barten kufomat

Share

Në Prizren është raportuar se mishi që shitet nëpër dyqane të ndryshme atje në disa pjesë është parë duke u bartuar me automjete që barten kufomat, shkruan Gazeta Metro.


Këtë e ka konfimuar edhe Zëdhënësi i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Lamir Thaçi, i cili i ka përmendur edhe një rast në Prizren ku është shpërndarë mish me automjete të cilat barten kufomat.

” …Ne po ashtu kemi pranuar edhe informata se në Prizren është duke u shpërndare mish me automjete me të cilat barten kufoma dhe ne kemi filluar gjurmëshmerinë edhe për këtë rast dhe në një adresë të ‘Medresesë Alauddin’ në Prizren kemi gjetur një sasi të caktuar të mishit e cila ka qenë me afat të skaduar dhe edhe për këtë inspektorati ka marr masa që duhet të asgjësohen”, ka thënë ndër të tjerash për EO Thaçi.Zëdhënësi i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Lamir Thaçi ka thënë se sasia totale e mishit që është asgjësuar në shum ëlokacion është 32 mijë e 100 kilogramë./gazetametro.net

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!