Në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, dje në ora 15:30, Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Maqedonisë së Veriut.

Share

Një shtetase e Maqedonisë së Veriut, gjatë ditës së djeshme ka tentuar që me sigurim të falsifikuar të hyjë në Kosovë.

Në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, dje në ora 15:30, Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Maqedonisë së Veriut.

 

Siç njofton policia, e njëjta është arrestuar pasi që dyshohet se ka falsifikuar dokumentin e sigurimit kufitar, shkruan lajmi.net.

Me vendim të prokurorit dokumenti është konfiskuar për ekzaminim, ndërsa e dyshuara është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Lajmi.net/

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!