Ozil largohet nga Arsenal?

Share

DC United janë të vendosur për bisedime me përfaqësuesit e Mesut Ozil, duke e kërkuar gjermanin si një zëvendësim për Wayne Rooney.Skuadra e MLS po kërkon një emër të madh për të zëvendësuar kapitenin e tyre aktual, që në janar do t’i bashkohet Derby County.DC United dhe përfaqësuesit e lojtarit do të takohen në Uashington javën e ardhshme, shkruan Mirror, përcjell lajmi.net.Në anën tjetër, Arsenal janë të hapur të dëgjojnë ofertat për 30 vjeçarin.Ish-reprezentuesi gjerman, edhe pse është lojtari më i paguar në klub, gjatë gjithë kohës i është dashur të bind trajnerin Unai Emery, se duhet të jetë zgjedhja e parë në klub.Mesut Ozil te Arsenal është transferuar nga Real Madrid në vitin 2013./Lajmi.net/

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!