Poirier dorëzohet para “bishës” Nurmagomedov

Share
SHPËRNDAJE NË FACEBOOK

Khabib Nurmagomedov është rikthyer pas më pak se një viti në kafaz për të vendosur kampionin absolut të peshës së lehtë të UFC ndaj Dustin Poirier. Luftëtari i pamposhtur nga Dagestani i Rusisë ka fituar me “submission” në raundin e tretë të sfidës. Rusi ka dominuar në dy raundet e parë pasi e kishte shumë të thjeshtë të ulte në tokë amerikanin falë mundjes së tij. Megjithatë, duhej pritur raundi i tretë që Poirier më në fund të dorëzohej. UFC 242 në Abu Dabi ka përfunduar ashtu siç pritej, me Khabib kampionin e padiskutueshëm. Ndryshe është fitorja e 28 në karrierën e tij (pa asnjë disfatë) dhe e 12 -ta me radhë në sfidat UFC.

ON: MMA@OnMMA

Aaand Still….

🏆

2️⃣
8️⃣

0️⃣
Khabib successfully defends his title in Abu Dhabi

🇦🇪
results: Khabib Nurmagomedov def. Dustin Poirier via submission (rear-naked choke) – Round 3, 2:06.

Khabib is now on a 12-Fight win streak inside the UFC octagon.

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!