Shënohet viktima e parë nga i ftohti në Shqipëri

Share

Moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë shënuar viktimën e parë në vendin tonë.

Në fshatin Ravonik të Korçës është gjetur një person i pajetë në rrugë.

Viktima mendohet se ka humbur jetën si pasojë e të ftohtit, raporton ABC News, duke sqaruar se bëhet fjalë për 55-vjeçarin me iniciale J.P. Sipas policisë, 55-vjeçari ka qenë duke lëvizur me biçikletë në rrugën e fshatit.

LEXO EDHE: Këto janë pasojat e tërmetit Shqipëri

Trupi i viktimës është dërguar në morg për të bërë ekspertizën mjeko-ligjore. Prej disa ditësh, Shqipëria është goditur nga moti i keq dhe reshjet e dëborës si pasojë e masave ajrore polare.

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

error: Ndalohet përdorimi i materialit!