Talentet kosovarë nga Hani i Elezit sfidojnë Manchester Cityn

Share

Futbollistët e rinj të F.C. Sharrit, grupmosha U-11 do ta përfaqësojë Kosovën në turneun ndërkombëtar CSI Talent CUP, që zhvillohet në Gjenevë të Zvicrës.  Sharri është kampion i Kosovës për këtë grup-moshë dhe atje do të luajë kundër skuadrave të njohura evropiane, si Manchester City, Dinamo e Zagrebit e të tjera.

Me qëllim të paraqitjes sa më të mirë dhe prezantimit të denjë të futbollit për këtë moshë, Sharri është edhe me talente tjerë nga skuadrat e Kosovës, ndërsa do të udhëhiqet nga trajnerët Besar Luri e Benjamin Bushi.

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

error: Ndalohet përdorimi i materialit!