T.ërmeti në Tiranë/ Mjeket nuk e lënë katin e 4, për beben në reanimacion

Share

Shumë bebe të shtruara në repartin e terapisë intensive, pas t.ërmeteve u zhvendosën në një ambient të katit të parë të SUOGJ, Mbretëresha Geraldinë. Por një bebe ishte e pamundur ta zhvendosej, pasi rr.ezikonte. Një mjeke dhe dy infermiere kanë qëndruar pranë foshnjës së vogël në katin e katërt të maternitetit, pavarësisht l.ëkundjeve nga t.ërmeti.“Pune heroike e personelit te SUOGJ” Mbreteresha Geraldine “ ne perballimin e eme.rgjences shkaktuar nga t.ermeti ! Te gjithe bebet e shtruara ne repartin e terapise intensive te neonatologjise u zh.vendosen ne nje ambjent ne katin e pare per siguri ma.ksimale. Vetem Nje beb qe ka lindur ne dt 18.09.19 me peshe 1850 gr, nuk duhej te zh.vendosej , sepse rr.ezikonte.
Dr . Shaje Isufi se bashku me dy infermire te ketij sherbimi , kane ndenjur me te ne repart dhe e kane asistuar cdo moment , megjithe lekundjet e te.rmetit. Mirenjohje per punen e gjithesecilit nga personeli te SUOGJ” Mbreteresha Geraldine” qe punuan me perkushtim. Kjo eshte shendetesia qe duam. Ne rradhe te pare humanizem , perkushtim dhe vetm.ohim.”, njofton Manastirliu.Kjo është mjekja që nuk e la katin për beben e vogël në reanimacion. Është doktoreshë Shaje Isufi.
Bravo doktoreshë, bravo SUOGj Mbretëresha Geraldine!

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!