Tjetër tërmet godet Shqipërinë mëngjesin e sotëm

Share

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një tjetër lëkundje tërmeti ka goditur Shqipërinë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në orën 05:22 ka pasur lëkundje të tokës 10 km në veri të Durrësit.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 Ballë.

Nga dita e shtunë ku në Shqipëria ra tërmeti më i fortë në 40 vitet e fundit, me magnitudë 5.8 Ballë, ka pasur më shumë se 400 lëkundje të tjera.

Si pasojë 105 njerëz u lënduan duke marrë mjekim në spital, ndërsa qindra shtëpi dhe apartamente kanë paësuar dëmtime./Express

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!