Valon Bela vulos shqip

Share

Drejtori ekonomik i Klinikës Universitare të Gjinekologjisë, Valon Bela sot ka vulos shqip. Ai në profilin e tij ne Facebook thotë se edhe në Klinikën Gjinekologjike ka filluar inplementimi i dygjuhësisë.

“Ka filluar implementimi i dygjuhësisë si rezultat i miratimit të Ligjit për Gjuhët.
Klinika Universitare e Gjinekologjisë dhe Obstetrikës tanimë vulos edhe me gjuhën shqipe.
Urime. Urime.

#Vazhdojmë_Punojmë” ka shkruar Bela

Ndryshe mbrëmë u vendos edhe tabela para Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në gjuhën shqipe që vulos zyrtarisht zyrtarizimin e gjuhës në këtë shtet./TS/

MarketingMaterialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “HaniElezit.Net”

Comments are closed.

error: Ndalohet përdorimi i materialit!